Thon Hotel Vasa – nytt hotell i Stockholm sentrum

Thon Hotel Vasa åpner på Vasagatan i mars 2026. Hotellet vil tilby 144 rom i ulike kategorier, en brasserierestaurant, cocktailbar og moderne treningsfasiliteter – alt i en bygning fra slutten av 1800-tallet som nå er totalrenovert.

from SEK 1,095
per room/per night

På Vasagatan 20, en av Stockholms mest sentrale adresser, åpnes snart dørene til Thon Hotel Vasa. Dette blir Thons første egeneide hotell i byen, med tydelig fokus på kvalitet, atmosfære og gjennomført design.

Vi ønsker å skape en helt spesiell atmosfære. Om du setter pris på et skikkelig klassisk hotell, vil du garantert trives her. Her kan gjestene våre være trygge på å føle seg både ventet og velkommen! Jessica Norgren, hotelldirektør på Thon Hotel Vasa.

Nyrenovert med historiske detaljer

Bygningen stammer fra slutten av 1800-tallet og har hatt hotellvirksomhet helt siden 1907. Nå gjennomgår den en omfattende renovering: Alle vinduer byttes, ventilasjonsanlegg oppgraderes, og både restaurant og treningsrom bygges nytt. Samtidig bevares særpregede detaljer for å ivareta byggets historie.

– Blant annet er noen veldig vakre, store vinduer og stukkaturer i vegger og tak pusset opp og bevart. Vi har også en skikkelig gammel og klassisk heis i trappehuset som er blitt renovert.

– Det er den perfekte prikken over i-en for det historiske og klassiske uttrykket vi ønsker, sier Norgren fornøyd.

Rom, service og frokostopplevelse

Hotellet får 144 rom fordelt på syv ulike kategorier, fra enkeltrom til juniorsuiter. Kjæledyr er velkomne, og gjestene kan forvente kvalitetsenger fra Jensen, lydisolerte vinduer, sengetøy av høy standard samt moderne bekvemmeligheter.

– I tillegg vil alle rom ha eget lydanlegg fra Bose, klessteamer og casting til TV, der du kan strømme ditt eget innhold, forteller hotelldirektøren.

Frokosten vil være rikholdig og basert på kortreiste og bærekraftige råvarer, med det lille ekstra som setter standarden for dagen.

– Og selvfølgelig blir morgenkaffen servert i sølvkanner!

Restaurant og cocktailbar

Som en del av åpningen etableres en brasserierestaurant og cocktailbar. Her kan både hotellets gjester og byens befolkning samles til frokost, middag eller en drink utover kvelden. Ambisjonen er å skape et levende møtested med mat og drikke fra et profesjonelt kjøkkenteam.

– Vi ønsker å bli et sosialt og levende møtested, både for hotellets gjester og byens innbyggere. Her skal du kunne få servert både à la carte og buffé til frokost, og middag og drikke til sent på kveld. Alt av god kvalitet fra et velrenommert og profesjonelt kjøkkenteam, sier Norgren.

Beliggenhet og åpning

Hotellet ligger sentralt i Stockholm sentrum, med kort gangavstand til sentralstasjonen og gode forbindelser til både tog, tunnelbane og buss. Det er også kort vei til shopping, museer og historiske byområder.

– Beliggenheten er perfekt. Vi befinner oss egentlig midt imellom alt, sier Norgren og ler.

Thon Hotel Vasa planlegger åpning i slutten av mars 2026.

– Jeg gleder meg veldig, både til åpningen av hotellet og fremtiden, sier Norgren.

– Frem til åpningen skal vi fortsette med å hente inn flere dyktige kollegaer og sammen sette en standard som sørger for at alle våre gjester og besøkende vil få en ekstraordinær opplevelse når de kommer til Thon Hotel Vasa.

Please enter company name and company code to log in.

Please enter agreement code.